W okresie ciąży włosy wzmacniają się i znacznie ich przybywa. Natomiast po urodzeniu dziecka włosy muszą wypaść. Czasami wypada ich więcej niż przybyło.
Może się zdarzyć, że u niektórych kobiet po urodzeniu dziecka i po dosyć dużej utracie włosów mogą zrobić się nawet zakola. Nawet jeśli coś takiego nam się przydarzy, w większości przypadkach nie należy się tym martwić. Te włosy u większości kobiet odrastają. Należy pamiętać, że warto w tym okresie używać suplementów diety, które pomogą wrócić do formy naszym włosom. Dodatkowo, w miarę możliwości, należy dobrze się wysypiać i dobrze odżywiać.
Wiele kobiet na własną rękę stosuje różnego rodzaju diety, które niestety czasami pogarszają nasz stan skóry, włosów, a czasem nawet zdrowia. Dietę bardzo często zubożamy, ograniczamy wiele składników, których nasz organizm potrzebuje i mimo tego, że dieta działa, bo tracimy na wadze, to bardzo często ciągnie za sobą negatywne skutki w postaci braku witamin, które potrzebują nasze włosy.
Dieta powinna być zbilansowana. Nie powinniśmy ograniczać wszystkiego, bo zarówno warzywa, owoce, jak i mięso są nam potrzebne. Jeśli zamierzamy schudnąć to najlepiej udać się do dietetyka, który prawidłowo rozpiszę nam jadłospis.
Sezonowe wypadanie włosów jest związane ze zmianą sposobu odżywania. Latem kiedy mamy dostęp do owoców i warzyw jemy ich więcej. Staramy się, by potrawy były lżejsze, obfite w świeże produkty pełne witamin, składników odżywczych i błonnika. Zimą, najczęściej przestawiamy się na jedzenie bardziej tłuste, mięsne, smażone i ciężkie. Jemy mniej świeżych warzyw i owoców, bo jest ich znacznie mniej niż latem. Nasze włosy na tym cierpią i mogą nam przez to również wypadać.
Na pół szklanki mleka dodajemy ok 30deka drożdży i np. dwa razy w tygodniu pijemy, w ten sposób wzmacniamy nasze włosy od środka, staną się mocniejsze i zdrowsze.
Pokrzywa ma rewelacyjne działanie na włosy. Bardzo dobrze je regeneruje, wzmacnia i hamuje wypadanie. Pokrzywę możemy kupić w dwóch postaciach świeżej i ususzonej (można też ją zerwać, umyć, ususzyć) i robimy z niej napary do picia oraz wyciskamy z niej sok, który nakładamy na skórę głowy.
Napar parzymy pod przykryciem ok 20 minut a następnie pijemy między posiłkami.
Świeżą pokrzywę możemy drobno posiekać a najlepiej zblendować i wycisnąć z niej sok np. przy pomocy pieluchy tetrowej. Taki sok nakładamy i smarujemy skórę głowy (nie na włosy), zostawiamy na ok. godzine a potem myjemy głowę szamponem. Jeśli mamy pokrzywę tylko ususzoną to możemy zaparzyć kilka torebek na szklankę wody i takim mocnym naparem również możemy smarować skórę głowy.
Żółtko również bardzo dobrze działa na naszą skórę i włosy. Oddzielamy kilak żółtek od białka a następnie samo żółtko nakładamy na skórę głowy i masując skórę wcieramy żółtko i po ok godzinie zmywamy głowę szamponem
Podobnie jak z pokrzywy z czarnej rzeczy również robimy wcierkę do włosów w postaci soku. Możemy ją drobno posiekamy, zetrzeć na tarce na drobnych oczkach lub zblendować, wycisnąć sok przez pieluchę tetrową i nakładamy na skórę głowy. Trzymamy ok godziny. Czarna rzepa bardzo dobrze oczyszcza i dezynfekuje skórę a także odżywia, regeneruje oraz hamuje wypadanie włosów.
Z czosnku również możemy zrobić sok na skórę głowy minusem jest to, że ma silny zapach i nasze włosy nawet po umyciu mogą go zatrzymać więc kurację z czosnku warto zrobić kiedy siedzimy w domu i nie planujemy wyjścia. Na naszej głowie mogą znajdować się grzyby, które niekorzystnie wpływają na naszą skórę głowy i przez to również mogą nam wypadać włosy a czosnek jako naturalny antybiotyk bardzo dobrze oczyści naszą skórę. Kurację z czosnku wystarczy zrobić raz na dwa tygodnie.
Na rynku jest bardzo dożo gotowych produktów i suplementów na mocne zdrowie i piękne włosy, ale myślę, że warto spróbować tych naturalnych, o wiele tańszych a kondycja naszych włosów też się poprawi.