Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (435 Wątki)

Nacięcie krocza podczas kolejnego porodu.

Data utworzenia : 2018-07-11 17:23 | Ostatni komentarz 2024-04-23 20:34

paulina_r

1544 Odsłony
56 Komentarze

Podczas mojego pierwszego porodu w 2013 roku byłam nacięta i szyta. Rana goiła się bardzo dobrze, mimo to mam widoczną bliznę, lekko wyczuwalną pod palcami. Za dwa miesiące czeka mnie kolejny poród i stąd moje pytanie, kochane mamusie czy któraś z Was była nacinana powtórnie? Jeżeli tak, to czy nacięcie występuje w tym samym miejscu, czy nie? Czy rana goi się równie dobrze? Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie.

2024-04-23 18:00

Ja jestem właśnie z tego grona, dla którego CC było super, po 8 godz już byłam na nogach, w ogóle szybko doszłam do siebie. Natomiast SN tragedia, kilka miesięcy po porodzie wyjętych z życia..

Tak naprawdę nie da się przewidzieć przebiegu porodu..

2024-04-23 11:05

ja wlasnie 2 porod chcialbym rowniez naturalnie ale obawiam sie ze nie bede w stanie sie tak szybko zregenerowac jak przy 1szym

2024-04-23 09:58

Blw nie dziwię się, że pozostał strach. Musiałaś dużo przejść. 

Teoretycznie poród naturalny jest lepszy niż cc w kontekście dochodzenia do siebie. Jednak są kobiety, które lepiej wspominają CC i szybko wstają na nogi po tej operacji. Trzeba wybrać to co jest lepsze dla nas samych.

2024-04-22 21:35

Przed porodem regularnie wykonywałam masaż by uniknąć nacięcia krocza. W planie porodowym miałam wpisaną ochronę krocza jednak z góry zaznaczyłam, że jeśli położna uzna, że dla mojego dobra lepiej będzie wykonać nacięcie to ma to zrobić. Niestety okazało się, że z pięknych planów porodowych zostały nici. Rodziłam 16h, ostatecznie byłam nacięta a finalnie wykonali mi vacuum przy którym dodatkowo pękła mi szyjka macicy. Ból w trakcie porodu był nie do opisania ale to co przechodziłam przez kolejne miesiące gdy rana się goiła, było jeszcze gorsze. Finalnie, dzięki pracy z fizjo uroginekologiczną blizna jest widoczna ale niewyczuwalna i nie przeszkadza mi przy normalnym funkcjonowaniu ale strasznie boję się drugiego porodu. Teoretycznie, mam wskazania do CC ale w praktyce nie wiem co gorsze jeśli chodzi o proces dochodzenia do siebie po porodzie.

2024-04-22 19:38

Rutynowe nacinanie naprawdę nie jest potrzebne, bo często kobiety rodzą nawet spore dzieci bez pęknięcia a tak mamy niepotrzebną ranę. Moja koleżanka, chociaż drobna urodziła prawie 4 kg dziecko bez pęknięcia. Ja znów trochę popekalam, ale że to były pęknięcia głównie w środku, to mogłam normalnie siadać, załatwiać się i kompletnie w niczym mi ta rana nie przeszkadzała. Wszystko zależy na jaką położną trafimy, bo dobra położna potrafi ocenić czy krocze wytrzyma i zrobić nacięcie w odpowiednim momencie jeśli jest potrzeba.

2024-04-22 14:07

Annikaa, 4 stopnia?! Nawet sobie tego nie wyobrażam.. Ja miałam 3 stopień i myślałam, ze już nigdy nie będę normalnie funkcjonować:(..

2024-04-20 21:11

Ja przy pierwszym porodzie byłam nacieta przy drugim nie bo ochrona krocza itd niby pękłam tylko minimalnie ale otarcia musieli mi zszyć i nie wiem co gorsze ale chyba wolała bym być nacieta 

2024-04-20 11:41

Inxa o tym, żeby nie nacinać bardziej mówią na portalach i fizjoterapeuci.. osobiście uważam, że to wszystko zależy od sytuacji. Kiedy trzeba to powinno być nacięcie, ale kiedy nie ma takiej potrzeby to żeby nie robiło tego rutynowo. 

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna