result.title | striphtml
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

No search results for the given phrase

An error occurred while searching. Please try again

Mój synek zakochał się w czekoladzie. Zainspirowana masą czekoladową, którą robiła kiedyś moja mama wpadłam na pomysł zastąpienia czekolady wyrobem domowym. Wykopałam przepis, zmodyfikowałam na swój sposób i spróbowałam. Wykorzystałam do tego składniki, które uznałam za najbardziej naturalne. Mój synek wcinał ją aż mu się uszy trzęsły.

Mój przepis na domową czekoladę (jedna porcja)

Składniki:

  • 125 gram prawdziwego masła (nie ze sklepu)
  • 60 ml wody
  • 3 łyżki naturalnego kakao
  • 110 gram cukru białego
  • 125 gram mleka modyfikowanego (dopasowanego do wieku dziecka)

Przygotowanie:

Masło rozpuszczamy, dodajemy cukier, wlewamy wodę. Czekamy aż zacznie wrzeć. Dodajemy kakao. Ponownie zagotowujemy. Wsypujemy mleko i energicznie mieszamy aż masa stanie się jednolita.

Sposoby podawania:

Gotową masę podajemy w miseczce albo smarujemy nią wafle, biszkopty lub herbatniki. W wersji świątecznej czekolada idealnie nadaje się do smarowania ciasteczek i pierniczków. Ciepła jest lekko klejąca i ozdoby bardzo dobrze przylegają.

Warto spróbować. Życzę smacznego Waszym maluszkom.

Related products

Related articles

Rozszerzanie diety niemowlaka karmionego butelką

 

Niestety stan zdrowia po porodzie skutecznie uniemożliwił mi karmienie synka naturalnie, przez co niemal od samego początku podawałam mu mleko modyfikowane. Synek mojej siostry, urodzony w tym samym czasie, był karmiony piersią. Mimo różnych metod karmienia, maluszki rozwijały się w podobnym tempie.

Read more >
Rozszerzanie diety maluszka karmionego piersią

Jeszcze w ciąży postanowiłam, że moje dziecko nie pozna smaku mleka modyfikowanego. Udało mi się osiągnąć zamierzony cel i dzięki przychylności matki natury karmiłam córkę naturalnie, aż do 18 miesiąca życia.

Read more >
Rozszerzanie diety dziecka - ekspozycja na gluten

Rozszerzając dietę naszych dzieci musimy pamiętać, by w odpowiednim czasie zacząć wprowadzać do posiłków gluten. Poniżej nieco ważnych i przydatnych informacji na ten temat.

Read more >
Rozszerzenie diety

Kiedy należy rozpocząć rozszerzanie diety niemowlaka? Które produkty podać mu jako pierwsze? Sprawdź, co robić, gdy dziecko nie chce jeść nowych dań.

Read more >
Schemat żywienia – 11 złotych zasad rozszerzania diety

Nowy schemat żywienia powstał w oparciu o najnowsze badania i aktualny stan wiedzy w zakresie żywienia najmłodszych. Daje on dużo więcej swobody rodzicom, a także dzieciom, ponieważ nastawiony jest na ich indywidualne potrzeby. Zobacz, jakie nastąpiły zmiany, co i kiedy według najnowszych zaleceń, należy podawać niemowlętom.

Read more >

Comments regarding the advice

Check, how other moms commented
Comments regarding the advice
Previous {{ pageNumber }} {{ pageNumber }} Next

{{ review.author }}

{{ review.author }}

{{ review.publication }}
Previous {{ pageNumber }} {{ pageNumber }} Next