result.title | striphtml
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

No search results for the given phrase

An error occurred while searching. Please try again

Jakiś czas temu spotkałam dawną koleżankę z „podwórka”, z którą aż do czasów szkoły średniej byłyśmy prawie nierozłączne. Później się niestety przeprowadzili z rodzicami do innego miasta i powoli kontakt się nam urywał, został tylko telefoniczny. Jakież było moje zdziwienie, gdy spotkałam ją w sklepie na osiedlu! Witania i radości było bez miary. Korzystając z okazji poszłyśmy do kawiarni jak za starych czasów na pogaduchy i tam kolejne zaskoczenie…

Poród lotosowy


Ula jest w drugiej ciąży i spytała co sądzę o porodzie lotosowym, bo właśnie na taki się zdecydowała. Ponieważ wcześniej o takim porodzie nie słyszałam, więc spytałam na czym to polega. Przyjaciółka spokojnie mi wszystko wyjaśniła. Powiem szczerze, że byłam lekko zaskoczona i to nie pierwszy raz w tym dniu.

Oto czego się dowiedziałam:

Poród lotosowy polega na porodzie naturalnym (jak również przez cesarskie cięcie) dziecka i łożyska, gdzie nie odcina się pępowiny i czeka aż sama uschnie i odpadnie. Proces ten trwa do 10 dni maksymalnie, ale zwykle odbywa się to szybciej. W pierwszej dobie ważne jest umieszczenie łożyska nieco wyżej niż noworodka, ewentualnie na jego wysokość,i i czekać, aż łożysko przestanie pompować krew do organów dziecka.

W pierwszej dobie po porodzie łożysko trzeba umyć z wszystkich pozostałości krwi, żeby czasem nie zaczęły się psuć i dokładnie osuszyć. Następnie jak cała ciecz już spłynie umieszcza się łożysko w solance czyli w misce wysypanej warstwą soli, co znacznie przyspiesza jego wyschnięcie. Jeżeli sól nasiąknie trzeba ją wymienić na nową.

Spytałam jakie są z tego korzyści ? Odpowiedziała krótko i zwięźle.

Przede wszystkim noworodek nie odczuwa bólu ani szoku po odcięciu pępowiny tym bardziej, że w łożysku znajduje się 1/3 krwi dziecka i może spokojnie przepłynąć do organizmu. Dziecko ma więcej siły i jest bardziej odporne. Lepiej ssie pierś i co ważne jest lepiej dotlenione.

Spytałam czy jesteś tego pewna? – Tak jestem pewna - odpowiedziała. - Będzie przy mnie również doula, która była już podczas takich porodów.

Z jednej strony podziwiam jej odwagę, przygotowanie i zdecydowanie, z drugiej mam mieszane uczucia. Może dlatego, że wcześniej nigdy o tym nie słyszałam.

A wy drogie mamy co o tym sądzicie? Zdecydowałybyście się na poród lotosowy?

Related products

Related articles

Poród, a wada wzroku

Z pewnością nieraz zetknęłaś się z informacją, że kobiety w ciąży, które mają wadę wzroku nie mogą rodzić naturalnie. Nie martw się, nie każda wada wzroku kwalifikuje do porodu przez cesarskie cięcie. A jeżeli nawet jesteś w grupie ryzyka, możesz poprosić o specjalne znieczulenie, które zmniejszy wysiłek porodowy i skutecznie ochroni Twoje oczy. Jak zatem jest z tą wadą wzroku i kiedy wskazane jest cesarskie cięcie?

Read more >
Poród na kole porodowym

Mój poród już coraz bliżej, więc ostatnio z mężem wybraliśmy się na wizytę do wybranego przeze mnie szpitala w celu "zapoznania się" z porodówką. Okazuje się, że oddział oferuje poród na tzw. kole porodowym. Niestety sala, w której jest ono dostępne była zajęta, więc nie udało nam się zobaczyć go na żywo, ale bardzo zainteresowała mnie ta forma porodu.

Read more >
Poród naturalny a cesarskie cięcie - poznaj różnice

Kobiety od zawsze rodziły w sposób naturalny. Teraz również, w przeważającej większości, przyszłe mamy rodzą drogami natury. Czasem, ze względu na możliwe powikłania, koniecznością jest cesarskie cięcie.

 

Read more >
Poród naturalny czy cesarskie cięcie - plusy i minusy

Korzystając z własnego doświadczenia oraz doświadczenia koleżanek, mamy, kuzynek postanowiłam porównać poród naturalny i cesarskie cięcie. Każdy ma swoje plusy i minusy. W większości nie mamy wyboru co do metody jaką ma przyjść na świat nasze dziecko, ale myślę, ze warto wiedzieć jakie są dobre i złe strony każdego z nich.

Read more >
Poród w domu - za i przeciw

Ostatnio moja znajoma, która mieszka w Irlandii powiedziała, że tam porody domowe są standardem i ona swoje trzecie dziecko zamierza urodzić w domu. Bardzo mnie zaskoczyła ta informacja i postanowiłam zagłębić się w temat porodów domowych.

Read more >

Comments regarding the advice

Check, how other moms commented
Comments regarding the advice
Previous {{ pageNumber }} {{ pageNumber }} Next

{{ review.author }}

{{ review.author }}

{{ review.publication }}
Previous {{ pageNumber }} {{ pageNumber }} Next