result.title | striphtml
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

No search results for the given phrase

An error occurred while searching. Please try again

Pierworódki zastanawiają się jak wygląda odejście wód płodowych. Do grona tych mam dołączają też te co już rodziły, ale nie wiedzą jak to jest, może trudno w to uwierzyć, ale tak też się zdarza.

Wody płodowe mogą się sączyć, co można zobrazować kapaniem wody z kranu lub malutkim strumieniem. Wody płodowe mogą odejść chlustająco, co przypomina wylanie wiadra wody, bądź odkręcony kran z silnym strumieniem wody.

Skąd wiadomo, że to wody płodowe?

Wody płodowe można pomylić z moczem. Jak je rozpoznać? Oto kilka różnic:

  • zapach - wody płodowe przeważnie nie mają zapachu może się zdarzyć że będą słodko pachnieć; mocz ma nieprzyjemną woń
  • kolor - wody mogą mieć kolor: bezbarwny(prawidłowy kolor), zielony, brunatny, podbarwiony krwią; mocz: żółty, odcienie pomarańczowego
  • próba powstrzymania "siku" - nawet jak bardzo będziemy się starać powstrzymać wypływ wód płodowych to, to się nie uda; mocz już tak
  • test z apteki – na rynku można zakupić test, który da odpowiedź czy to wody płodowe

Kiedy do szpitala?

Zawsze kiedy odejdą wody płodowe, musisz się zgłosić do szpitala, nawet jak się sączą. Jeśli są kolorowe zrób to niezwłocznie.

Na co zwrócić uwagę?

Zapamiętaj o której godzinie odeszły wody płodowe i ich kolor, będą o to pytać w szpitalu.

Praktyczne rady!

Nie panikuj, weź głęboki wdech. Zanim udasz się do szpitala warto założyć podpaskę, unikniesz pobrudzenia bielizny i ubrania. Na siedzenie w samochodzie połóż ręcznik lub koc, aby zabezpieczyć fotel, ponieważ wody mogą dalej Ci odchodzić.
 

Related products

Related articles

Jak wybrać najlepszą szkołę rodzenia?

Wybór odpowiedniej szkoły rodzenia spędza sen z powiek niejednej mamie. Wybrać prywatną czy darmową, chodzić z mężem czy lepiej zabrać ze sobą najlepszą przyjaciółkę. Od czego zacząć poszukiwania?

Read more >
Jak wygląda cesarskie cięcie

Miałam planowane cesarskie cięcie z powodu pośladkowego ułożenia mojej córci. Robiłam wszystko by temu zapobiec. Wszyscy mówili, że do ostatniego momentu może się jeszcze odwrócić główką do dołu. Stosowałam odpowiednie ćwiczenia, mówiłam do brzuszka i nic. Pogodziłam się, że moja kruszynka przyjdzie na świat przez cesarskie cięcie.

Read more >
Jak zapobiec porodowi przedwczesnemu?

Moja pierwsza ciąża zakończyła się rozwiązaniem przed przewidywanym terminem porodu. Poród przedwczesny stanowił zagrożenie dla zdrowia i życia mojego maleństwa, gdyż przyszło ono na świat nie w pełni jeszcze przystosowane. 

Read more >
Jak radzić sobie z bólem porodowym za pomocą elektrostymulacji TENS

Skrót ten pochodzi od pierwszych liter angielskiej nazwy, która po przetłumaczeniu oznacza mniej więcej przezskórną elektryczną stymulację nerwów. Metoda ta jest stosowana w medycynie w celu niefarmakologicznego łagodzenia dolegliwości bólowych.

Read more >
Minisłownik porodowy

Szpital wybrany, pokoik dla maluszka już przygotowany, a torba czeka spakowana w przedpokoju. Śmiało można odliczać dni do porodu. Zrób sobie powtórkę, aby nic Cię nie zaskoczyło na sali porodowej. Specjalnie dla Ciebie przygotowałyśmy mini ściągawkę.

Read more >

Comments regarding the advice

Check, how other moms commented
Comments regarding the advice
Previous {{ pageNumber }} {{ pageNumber }} Next

{{ review.author }}

{{ review.author }}

{{ review.publication }}
Previous {{ pageNumber }} {{ pageNumber }} Next