result.title | striphtml
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

No search results for the given phrase

An error occurred while searching. Please try again

Producenci żywności dla dzieci wciąż wychodzą naprzeciw rodzicom, szczególnie tym bardzo aktywnym, pakując tym samym owoce, warzywa lub inne posiłki w poręczne, jednorazowe tubki czy saszetki. Posiłek zapakowany w taką tubkę rozwiązuje problem wielu mam, które chociażby przed podróżą czy wyjściem na spacer zastanawiają się, co spakować maluchowi do jedzenia i jak podać mu ten posiłek, aby cały się nie ubrudził.

Jakie posiłki dla dzieci znajdziemy w saszetkach?

Asortyment posiłków w saszetkach jest bardzo szeroki. W sklepach stacjonarnych możemy kupić zarówno musy owocowe, jak i warzywne, musy mieszane z warzyw i owoców, jogurty, a także musy owocowe połączone z musli bądź z jogurtem. Sklepy internetowe oferują jeszcze więcej, gdyż możemy się zaopatrzyć w obiadki rybne, mięsne albo wegetariańskie.

Zalety posiłków w saszetkach

Zalet posiłków w saszetkach jest naprawdę mnóstwo. Można je zabrać praktycznie wszędzie, nie zajmują dużo miejsca, nie tłuką się, więc dziecko może jeść z nich bezpośrednio samodzielnie, nie trzeba ich przechowywać w lodówce. Są bardzo zdrowe, nie zawierają cukru ani soli i mają gęstą konsystencję, więc na pewien czas oszukują głód.

Ich szeroki wybór sprawia, że mogą stanowić podstawę głównych posiłków, np. obiadu czy kolacji. Ponadto, opakowania są bardzo kolorowe i zachęcają tym samym do zjedzenia czegokolwiek nawet największego niejadka. Są też dobrym sposobem na naukę samodzielności w momencie, gdy dziecko zawartość saszetki wyciska do miseczki lub bezpośrednio do buzi.

Jak podawać posiłki z saszetek?

Jeśli chcemy posiłek z saszetki podać kilkumiesięcznemu dziecku, należy jej zawartość wycisnąć na łyżeczkę i dopiero wtedy podawać maluchowi. Nie należy jej zawartości wyciskać bezpośrednio do buzi dziecka, gdyż jest to niebezpieczne - maluch może się zakrztusić. W momencie, gdy dziecko nie zje całej zawartości tubki, można ją schować do lodówki i przetrzymywać tam maksymalnie 24 godziny.

Dzieci powyżej 1 r.ż. mogą spożywać produkt bezpośrednio z tubki, ale tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Jeśli dziecko nie zje całego posiłku, taką saszetkę należy wyrzucić, gdyż po kontakcie ze śliną w resztkach musu zaczną namnażać się bakterie.

Posiłki z tubek można podawać zarówno na zimno, jak i na ciepło. Nie wolno podgrzewać tubki w mikrofalówce! Jej zawartości najlepiej wycisnąć do garnuszka bądź miseczki i wtedy lekko podgrzać bądź można całą tubkę zanurzyć w kąpieli wodnej.

Mój starszy synek bardzo lubi taką formę podawania posiłku. Chętnie zjada całą zawartość tubki, najczęściej na podwieczorek. Posiłki w tubkach zawsze towarzyszą nam podczas spaceru bądź w podróży. Ponadto, synek jest dumny z tego, że posiłek może zjeść sam, bez pomocy mamy albo taty, dodatkowo uczy się samodzielności. My najczęściej kupujemy musy owocowe bądź owocowo-warzywne, te z jogurtem nie przypadły mojemu dziecku do gustu.

A Wy, drogie mamy, kupujecie żywność w saszetkach? Wasze maluchy także chętnie zjadają ich zawartość? Co myślicie o takiej formie podawania posiłku?

Related products

Related articles

Smaczny i zdrowy pasternak w diecie dziecka

W sklepach można kupić praktycznie każde warzywo przez cały rok, mimo to warto sobie przypomnieć o ich sezonowości. Warzywa jakie mamy do dyspozycji zimą to na przykład ziemniaki, marchewka, seler, pietruszka, buraki, kapusta, jarmuż, cykoria, topinambur… Całkiem sporo oferuje nam zimą natura. Jest też pasternak, który w ostatnich latach zyskuje na popularności.

Read more >
Sposoby na niejadka

Niechęć do jedzenia nie bierze się z nikąd. Żadne dziecko nie staje się nagle niejadkiem. Czasami dzieci nie chcą zjeść tego i w takiej ilości jak od nich oczekujemy, lecz prawdziwe problemy z jedzeniem wynikają z sytuacji i nawyków, które nieświadomie tworzymy w dłuższym okresie czasu. Nakłaniamy malucha do jedzenia różnymi sposobami, które często mają odwrotny skutek...

Read more >
Świąteczne menu malucha

Typowe potrawy wigilijne z reguły są ciężkostrawne, nawet dla zdrowego dorosłego człowieka, dlatego przygotowujac świąteczne menu warto pomysleć o najmłodszych i ich potrzebach.

Read more >
Schemat żywienia – 11 złotych zasad rozszerzania diety

Nowy schemat żywienia powstał w oparciu o najnowsze badania i aktualny stan wiedzy w zakresie żywienia najmłodszych. Daje on dużo więcej swobody rodzicom, a także dzieciom, ponieważ nastawiony jest na ich indywidualne potrzeby. Zobacz, jakie nastąpiły zmiany, co i kiedy według najnowszych zaleceń, należy podawać niemowlętom.

Read more >
Rozszerzanie diety, a konsystencja pierwszego pokarmu

Nie ma jednego schematu rozszerzania diety, według którego wprowadza się konkretne produkty. Jest piramida żywieniowa, ale ona określa grupę produktów, a nie konkretne składniki. Bez względu na to, od jakiego warzywa rozpoczynamy rozszerzenie diety o powodzeniu tego etapu decyduje kilka czynników. 

Read more >

Comments regarding the advice

Check, how other moms commented
Comments regarding the advice
Previous {{ pageNumber }} {{ pageNumber }} Next

{{ review.author }}

{{ review.author }}

{{ review.publication }}
Previous {{ pageNumber }} {{ pageNumber }} Next