Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Małe dziecko (95 Wątki)

Lęk przed innymi dziećmi

Data utworzenia : 2018-09-07 21:17 | Ostatni komentarz 2019-01-09 23:23

Mama_Hani

2237 Odsłony
18 Komentarze

Kochane już nie mam pomysłu co mogę zrobić.. Moja Hania (rok) należy do tych ostrożnych i strachliwych dzieci. Nie chce bawić się z innymi dziećmi w podobnym wieku. Boi się ich. Kiedy szwagierka przyjeżdża ze swoją córeczka Niną (10miesięcy) to moja Hania po prostu ucieka albo zaczyna płakać. Kiedyś Nina pchnela Hanie i mała się uderzyła.. od tamtej pory tak reaguje na nią. Kiedyś pojechałam do mojej ciotki i u niej jest 11 miesięczny Bartek. Wsadziłyśmy ich razem do trampoliny, wszystko było ok do czasu kiedy Bartek nie podszedł zbyt blisko i nie zaczął energicznie podskakiwać. Czy któraś z Was miała podobny problem ze swoim skarbem? Czasem aż po prostu jest mi głupio że ona się tak zachowuje.. choć wiem że ona po prostu lubi robić wszystko powoli i ostrożnie a akurat zarówno Ninka jak i Bartek nie potrafią usiedzieć na miejscu bo są dość energicznymi dziećmi.

2019-01-09 23:23

Aissa a ile ma lat synek? Mój ma trzy, raczej jest spokojny. Lubi biegać itd. Ale woli zabawy spokojne ;)

2019-01-09 23:18

U nas synek ostatnio ciągnie do dzieci ale chce jakby się też tulić i nie ma delikatności w tym on jest Taki dość pobudliwy nie usiedzi 5 s w jednym miejscu ciągle w ruchu A za dziećmi goni i się śmieje A Wczensiej też uciekał.

2019-01-08 13:30

Dzieci mają to do siebie, ze z dnia na dzień potrafia sie zmienić. To w nich uwielbiam :) Według mnie nie ma nic złego w tym, że dziecko jest typem samotnika. Kazdy jest inny i ma do tego prawo :) Moja mama kiedyś powiedziała, ze jak dziecko woli sie samo bawić to z pewnością w życiu będzie bardzo zaradne. A i zostanie prezesem wielkiej firmy lub bedzie miało wlasna ;) tak kiedys powiedziala i mi sie to utrwaliło :) A szczerze zazdroszcze, ze córcia potrafi sie sama pobawić. Moje absolutnie ani przez chwile ;)

2019-01-08 13:19

Patrycja u nas też na szczęście jest tuż dużo lepiej. Hania chętniej bawi się z innymi dziećmi a wręcz tam gdzie dzieci tam i Hania :) wszystko przychodzi z czasem. Jednak i tak najbardziej lubi się bawić sama, w swoim pokoju, swoimi zabawkami. Taka po prostu jest i tyle.

2019-01-08 13:05

U nas tak było. Trwało do do 15miesiaca. Gdy ktoś do nas przyjezdzal z dziecmi syn przesiadywal callą wizyte na rekach. Nawet ja probowalam usiasc z nim i zachęcić do zabawy, nie przynosilo to zadnego skutku. Młody wtulał się we mnie i siedzial na rekach. Dopiero wtedy było ok. Na syna nie naciskaliśmy. Nie wymuszaliśmy by koniecznie bawił się z innymi dziećmi. Czekaliśmy cierpliwie. Oczywisci. tłumaczylismy, ze warto miec przyjaciół. Że miło pobawić sie z innymi dziecmi. Stopniowo się polepszalo. Gdy mial dwa lata to on pierwszy podchodzil do dzieci i sie przedstawiał. I tak mu do dziś zostalo.

2018-09-20 10:53

Mysle ze trzeba pozwolic dziecku byc soba, jesli jest typem dziecka wrazliwego i ostroznego, to trzeba jej te zabawy tak zorganizowac, zeby czula sie bezpiecznie. Rok to - jak pisaly juz wyzej dziewczyny - rowniez taki wiek, ze dzieci niekiedy staja sie nieufne, przezywaja jakies leki separacyjne i tym podobne sprawy. Mysle ze zdecydowanie warto by Hania oswajala sie z innymi dziecmi, warto isc z nia na plac zabaw, do piaskownicy, ale pozostawac blisko - tym sposobem mama daje poczucie bezpieczenstwa i opcje ratunku, a to jednak jakis kontakt z dziecmi, chocby mala miala nie odezwac sie do nich ani nie wejsc z nimi w zadna interakcje. Samo przebywanie i obserwowanie innych dzieci potrafi malucha sporo nauczyc. Moja corka nalezala i nalezy nadal raczej do tego samego \"gatunku\" co Nina i Bartek, zywiolowa, energiczna i niemalze nieustraszona - i mielismy takiego kolege z klubu malucha ktory zwyczajnie potrzebowal wiecej spokoju, interesowaly go inne zabawy. Spotykalismy sie u niego w mieszkaniu, na znanym mu gruncie, moja corka bawila sie po swojemu, on po swojemu. Jego mama zauwazyla, ze troche sie oswoil i faktycznie jest teraz odwazniejszy. :) (Choc to nadal typ bardzo spokojny)

2018-09-19 15:25

Myślę, że to czas przejściowy. Dzieci mają taki okres w życiu, że boją się nie tylko dzieci ale i dorosłych. Potrzeba czasu a wszystko minie z czasem. U mnie zuza też tak miała z dziecmi w swoim wieku się nie bawiła bała się reagowała krzykiem i płaczem. Za to lubiła a wręcz uwielbiała się bawić z dziećmi które miały po 15-16 lat. Pewnie czuła się przy nich bezpiecznie.

2018-09-17 21:16

Mama Hani jak juz większość mam napisała ze tym martwic sie nie musisz , ze z wiekiem czasu przejdzie i będzie inaczej a przynajmniej tak bylo z moim synkiem , również w wieku ok. Roczek tak reagował na kuzynów , kuzynki czy na inne dzieci na płacu zabaw i ogólnie byl nieśmiały i to długo a teraz synek ma 4,54latka i sie bardzo.duzo osmielil i jak juz gdzieś jedziemy idzie sam na trampoline do rodziny , sam sie czegos zapyta na plavu zabaw dzieci np..czy może sobje pożyczyć lopatke...itd...naprawdę dużo sie zmienil..z kazdym wiekiem dziecko jest inne..i może zaskoczyć.;-)

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna