Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ploteczki (468 Wątki)

Sposób na rodzeństwo :)

Data utworzenia : 2017-07-12 20:56 | Ostatni komentarz 2022-08-19 10:59

Mama_Ola

2018 Odsłony
24 Komentarze

Hej dziewczyny :) Chciałam Was zapytać czy macie jakieś triki, tipy i porady co zrobić, aby starsze rodzeństwo nie czuło się źle, czy też nie było zazdrosne po narodzinach Maluszka? U mnie sytuacja specyficzna, bo starszy synek ma już osiem lat - teraz spodziewamy się drugiego chłopczyka. Miki nigdy nie chciał mieć rodzeństwa, ale od kiedy dowiedział się, że jestem w ciąży, a potem, że to będzie braciszek, po prostu oszalał z radości i już nie może się doczekać. Jest dużym i bardzo mądrym chłopcem, dlatego jestem pewna, że będę w nim miała doskonałego pomocnika, ale nie ukrywajmy - niemowlę wywróci całą naszą rutynę dnia codziennego do góry nogami. I jasne, że najważniejsza jest miłość i uwaga rodziców w takiej sytuacji, ale może macie jakieś cudowne złote rady, które dodatkowo sprawdziły się u Was (jak te o prezentach przynoszonych przez gości - nie dla maluszka, lecz dla starszaka itp.)? Koniecznie dajcie znać! :)

2022-08-19 10:59

organizować zabawy razem

2017-10-31 21:35

Przypływy niech się nowego członka rodziny bardzo ważne jest aby jego starsze Rodzeństwo nie czuło się właśnie odsunięty na bok. Trzeba poświęcić jeszcze więcej czasu pokazać jak są dla nas ważni i świetnym pomysłem jest tak jak piszecie zaangażowanie ich w opiekę nad młodszym rodzeństwem

2017-10-28 18:21

Bardzo przyjemnie się to czyta :-) tak trzymać Mi też urodził się braciszek jak miałam dziesięć lat Fajnie jest angażować dziecko w pomoc w codziennych czynnościach wtedy to starsze czuje się ważne, dużo rozmów spędzania czasu w komplecie, Rozmowy rozmowy, dużo ciepła, z czasem wspólne wypady na basen lub jakieś fajne festyny, wpasnie zabawy rodziców tyllo ze starszakiem to super rozwiązanie

2017-10-28 17:35

Super rodzenstwo <3 gratulacje i powodzenia dalej! Niech starszy troszczy sie o mlodszego ;) fajnie ze podzielacie uwage obojgu i starszy nie jest poszkodowany :P niech sie zdrowo chowaja :*

2017-10-28 16:00

Dzięki Kochane! :) Chwalimy go oczywiście bardzo mocno, tym bardziej, że na co dzień jest dla nas naprawdę dużą pomocą i bardzo chętnie zajmuje się bratem. Alek do nikogo tak się nie uśmiecha, jak właśnie do Mikołajka i bacznie go obserwuje :) Mikołaj go przytula, rośmiesza, bawi się z nim i pilnuje, gdy ja na przykład robię coś w kuchni :) Podziwiam go ogromnie, bo całe jego dotychczasowe życie wywróciło się do góry nogami, a on to bardzo ładnie zaakceptował. W nagrodę kupiliśmy mu telewizor do jego pokoiku :) Może \"w nagrodę\" to złe określenie, ale zauważyliśmy, że w ogóle nie ogląda już swoich ulubionych programów (a lubi np. \"Jeden z dziesięciu\" i \"Milionerów\" oraz oczywiście \"Mam talent\") i nie chcieliśmy, aby czuł, że już naprawdę wszystko się zmieniło. Poza tym, jak maluszek śpi w salonie (bo tam mamy łóżeczko), to wszyscy gramy sobie razem na przykład razem na Play Station u Mikiego w pokoju i jest wesoło ;)

2017-09-26 14:03

Mama_Ola nie zapominajcie go chwalić za to jak fajnie się w tym wszytkom odnajduje, niech wie, że to widzicie i jesteście z tego dumni :) Brawa za to jak to ogarnęłaś :)

2017-09-26 13:56

Mama_Ola, gratuluję takiego synka.Mikołaj jest naprawdę bardzo mądrym chłopcem. Oczywiście to jakie ma podejście do młodszego brata to Wasza zasługa. Jesteście super Rodzinką. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.

2017-09-26 13:36

Kochane, jak wiecie nasz mały braciszek jest już z nami o 3 tygodni. Mikołaj naprawdę dzielnie i pięknie zniósł tą ogromną zmianę. Ale od początku :) Na początku był szpital, gdzie pierwszego dnia po porodzie (urodziłam Alka o 24:18) odwiedził mnie mąż z synkiem. Miki był tak zachwycony braciszkiem i tak szczęśliwy, że wzruszył sie z tej radości. Alek miał akurat taki czas, że pięknie otwierał oczka i przygladał się wszystkiemu z zaciekawieniem robiąc śmieszne miny, więc tym bardziej Mikołaj spędził z nim chyba z pół godziny i zachwycał się każdą minką i każdym wytkniętym języczkiem. Potem odwiedzał mnie jeszcze przez dwa kolejne dni, tuląc braciszka, głaszcząc i całując. Ze szpitala wypisano nas dość szybko (nie spodziewaliśmy się, że aż tak szybko to nastąpi), więc wróciliśmy do domu z mężem, ogarnęliśmy się i dopiero wówczas mąż pojechał po Mikiego do szkoły nic mu nie mówiąc, że jesteśmy już w domu. Więc Miki, gdy tylko wszedł do mieszkania, miał ogromną niespodziankę i znowu się rozpłakał z radości. Całe popołudnie chodził koło maluszka, tulił, pomagał mi i oczywiście trzymał brata na rekach, a potem wspólnie z tatą kąpał. I tak nam już zostało :) Choć nie jest super cukierkowo, bo muszę mocno uważać, aby w tej naszej małej przestrzeni Mikołaj nie czuł się ograniczany czy odrzucony, więc staram się go nie uciszać, pozwalam mu oglądać bajki w salonie, w którym stoi też łóżeczko, odrabiam z nim lekcje karmiąc Alka i zawsze, ale to zawsze pozwalam mu go przytulać (mimo że Miki w między czasie był chory i bałam się nieco, że go może zarazi). Chodzimy też razem na spacery i wówczas również staram się, aby nie przerywać Mikołajowi meczu piłki nożnej z kolegami, bo brat się obudził itp. Nie jest to wszystko takie proste, ale na razie dajemy radę :) Goście, którzy nas odwiedzają, przynoszą też prezenty starszemu bratu i okazują mu dużo zainteresowania, a to jest bardzo ważne. I w szkole zbiera dużo ciepłych słów od nauczycieli, a raz nawet zwolniłam go z nauki wiersza u wychowawczyni, bo było to szybko po porodzie, gdy Miki jeździł szkoła / dom / szpital i nie chciałam go stresować nauką po nocach :D

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna