Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ploteczki (468 Wątki)

Materac dla niemowlaka

Data utworzenia : 2017-08-15 13:36 | Ostatni komentarz 2021-04-21 20:25

izapodg

7681 Odsłony
184 Komentarze

Drogie Mamy! Jaki materac wybieralyscie do lozeczka dla niemowlaka? Zastanawiałam sie nad gryka-pianka-kokos, ale sprzedawca w Rampersie mi odradzil ze względu na robaki w gryce... To samo usłyszałam od swojej lekarki - ona sama znalazla larwy w materacu, choć jej synek nigdy go nie zasikal... Oczywiście wydzieliny takie jak pot czy slina również moga sprzyjać rozwojowi robactwa.. Czytalam tez o tym w internecie i sporo mam mialo taki problem, choc wśród moich znajomych nic takiego nie miało miejsca. Zastanawiam się nad matetacem kokos-pianka-kokos, bo taki doradzono mi w Rampersie, ale on tez zawiera naturalne włókna, wiec mam dylemat... Sama pianka jest za miekka według mnie. Powiedzcie mi Dziewczyny jakie Wy materace wybieralyscie i jak sie sprawuja?

2017-08-16 00:09

Dziewczyny czy zamawiałyście kiedyś rzeczy z Ikea przez internet do domu? Zalogowałam się na stronie sklepu i chciałam zamówić parę rzeczy, ale nie ma takiej możliwości... A do najbliższego sklepu mam 250 km:/

2017-08-15 22:14

Iza... Mama_Ola ma rację - od dłuższego czasu stojak do wanienki IKEA jest niedostępny (IKEA go wycofała z tytułu bezpieczeństwa Dzieci). Czasami na OLX można znaleźć jakieś używane stelaże do tej wanienki, ale szczerze - ona jest tak mała, że nam wystarczyła jedynie przez pierwsze 3 miesiące, a później Księżna nam się tak rozszalała w wanience, że największa z TEGA jest dla niej za mała i chlapie hektolitry wody na podłogę :-D Ale nie żałuję zakupu tej wanienki - jest REWELACYJNA na ten pierwszy, najtrudniejszy okres noworodkowy z tytułu antypoślizgowych elementów, niewielkich rozmiarów, stabilności i szerokości. Dzięki niej te pierwsze kąpiele nie były aż tak stresujące, a cenę ma śmiesznie niską :-) Mama_Ola my również stawialiśmy ją na stoliku tylko dużo wyższym niż LACK - mój kręgosłup i tak odmawiał posłuszeństwa ;-) Wiem, że doskonale sprawdza się przewijak na kółeczkach, na którym można postawić wanienkę. A w IKEI są takie drewniane niedrogie.

2017-08-15 20:16

Iza, niestety z tego, co się orientuję, to ciężko będzie znaleźć do tej wanienki stojak... Nasz patent jeszcze z czasów pierwszego synka, to ustawianie wanienki na takim małym stoliczku również z Ikea (LACK: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20011413/), bo akurat taki zwykle mamy w salonie (bardzo praktyczne są te soliczki, a jak się zniszczą, to nie szkoda, bo cena jest niska). Wówczas kąpaliśmy synka w naszej sypialni, więc przynosiliśmy tam stolik, wanienkę, a na łóżku czekały juz ręczniczki i inne niezbędne gadżety do pielęgnacji malucha.

2017-08-15 17:43

Dzieki Dziewczyny! Dobrze, ze mi podpowiedzialyscie z tym materacem z Ikea. Akurat za tydzień nam otwieraja i jade po wanienke to kupie i materac :) te piankowe z Rampersa sa straszne, bo mięciutkie dlatego od razu je wykluczyłam.. A powiedzcie mi jeszcze czy do tych wanienek z Ikea pasuja jakies stelaże? Bo wiem ze sa dosyć krótkie chyba 75 cm

2017-08-15 17:25

Iza, my również wybraliśmy piankowy materac z Ikea - konkretnie ten: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40150182/. Przy wyborze materacyka kierowaliśmy się głównie jego odpowiednią twardością i wyboru dokonywaliśmy na \"dotyk\". Grykę odradzała nam szczerze teściowa, która pracuje jako kierownik salonu meblowego i zna się również na materacach. Nasz pierwszy synek miał materacyk ortopedyczny, dość drogi, właśnie z tego salonu, ale szczerze mówiąc nie wydawał się być lepszy od tego, który teraz wybraliśmy. Materacyk piankowy z Ikea wydaje mi się bardzo sensowny. Ładnie nabrał kształtów po rozłożeniu w łóżeczku i mogę go szczerze polecić. Starszy synek także od momentu wymiany łóżeczka niemowlęcego na dziecięce śpi na materacach z Ikea i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni.

2017-08-15 16:03

Ja też mam materac dla Małej z Ikei,mam nadzieję, że będziemy zadowoleni.

2017-08-15 15:57

A my zakupiliśmy właśnie ten 3 składnikowy, pokrowiec mogę prać, nie słyszałam o robakach że mogą się zalęgnąć...fuj:/ teraz już go raczej nie wymienię, bo sklep daleko. Postaram się dbać o niego i często wietrzyć kiedy maluszek nie będzie akurat w łóżeczku i zobaczymy co z tym materacem będzie.

2017-08-15 15:47

izapodg my mamy wszystkie materace piankowe - i do kołyski, i do dostawki, i do łóżeczka. Ten do łóżeczka kupiony w Ikei - wydaje mi się wystarczająco twardy. Ja osobiście właśnie tymi robalami nie chciałam ryzykować i położna też nam odradzała grykę-kokos ze względu na wytwarzany w nim \"mikroklimat\" :-D Materace z Ikei szczerze polecam - są bardzo zróżnicowane cenowo i bardzo dobre. PS Nie wiem, czy w przypadku naturalnych składników materaca nie pomogłoby ozonowanie - sprawdź ;-)

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna