Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ploteczki (468 Wątki)

Kredyt hipoteczny, ktoś coś wie?

Data utworzenia : 2018-06-12 23:23 | Ostatni komentarz 2018-06-27 09:57

Mikasu

680 Odsłony
9 Komentarze

Witajcie. Planuje wziąć kredyt hipoteczny by móc zamieszkać na swoim. I nie stwarzać rodzinie problemu wraz z moją pociecha. Szukałam na wynajem lecz gdy mam dawać 870 zł miesięcznie bądź 900 komuś za nic to jednocześnie mogę spłacić za tyle miesięczna ratę. I tu pytanie do was. Jaki bank polecacie na kredyt? Czy jest możliwość wzięcia dwóch kredytów na raz? Jeden hipoteczny drugi jako wkład własny albo hipoteczny pod zastaw planowanego kupnego mieszkania? Pomóżcie ;)

2018-06-27 09:57

Który bank to najlepiej co roku sprawdzać, bo te oferty bardzo się zmieniają. My korzystaliśmy z doradcy i bardzo sobie chwalę, bo nie musieliśmy załatwiać tylu formalności. A prawda jest taka, że to zajmuje od groma czasu. Z tym, że my mieliśmy wkład własny, a kredyt wzięliśmy tylko hipoteczny. Kredyt gotówkowy na pewno nie będzie tak korzystnych warunków miał jak hipoteczny. Warto najpierw zainteresować się hipotecznym, czasami są jakieś ubezpieczenia od niskiego wkładu itd.

2018-06-19 12:15

Kredyt hipoteczny pod zastaw nowego mieszkania jak najbardziej, ale wymagany jest wkład własny. Co do banku to najlepiej sprawdzić w kilku i wybrać, to się zmienia. Coś co dla kogoś korzystne było w 2017 roku już może nie być w 2018. Najlepiej udać się do doradcy, który nie tylko doradzi, ale i pomoże z formalnościami, których jest bardzo dużo.

2018-06-14 12:26

Jak ny braliśmy kredyt to dużo było ofert z niższą marżą ale obwarowanych że mamy mieć pakiety inwestycyjne, karty kredytowe. Wybraliśmy ING bo tylko wymagali konta przez 3 lata i karty płatniczej, którą od razu można było zablokować i co miesiąc odpowiednie wpływy na konto. Z tego co wiem to weszła ustawa zakazującą właśnie różnych dodatków do kredytów. Z doradcą to warto wybrać nie takiego związanego z jednym bankiem czy firmą jak open finance bo wtedy dają oferty swoich banków. Najlepiej mieć niezależnego to najwięcej ofert przedstawi. Przy drugim kredycie też skorzystamy z usług doradcy

2018-06-13 21:26

Ja też miałam taki dylemat jakiś czas temu - zdecydowaliśmy się na kupno mieszkania... i jeszcze ani razu nie żałowałam. Wzięliśmy kredyt na Mdm, ale ogólnie warunki kredytowania są nieco gorsze niż przy zwykłym hipotecznym. Nam bardzo pomógł polecony przez znajomych doradca finansowy - zaproponowała dobrą ofertę (wiem, bo wcześniej sama pytałam po bankach), wypełniła nam wszystkie wnioski, wytłumaczyłam wszelakie zapisy umowy (a jest ich naprawdę mnóstwo - na początku niewiele rozumiałam, a wszystko mnie przerażało: kary, odsetki, weksle, ryzyka, itp.). Oczywiście nie wiem czy ta oferta była faktycznie najlepszą na rynku, czy po prostu ten bank płacił pani lepszą prowizję ;), ale biorąc pod uwagę jak bardzo nam pomogła, to zdecydowałabym się jeszcze raz. Ogólnie sporo znajomych chwali sobie lokalne banki spółdzielcze i ich warunki kredytowania. Co do dwóch kredytów - wszystko jest możliwe, ale bank dość surowo liczy zdolność kredytową (trzeba pamiętać o wszelakich ratach), nie każdą umowę pracy bierze po uwagę i ogólnie ma przeróżne wskaźniki i wyliczenia. Najlepiej poświęcić trochę czasu i pochodzić po różnych bankach. Dla mnie na początku większość pojęć okołokredytowych była obca, ale z każdą wizytą było lepiej :). Powodzenia!

2018-06-13 21:09

Mikasu mój mąż kiedy brał kredyt hipoteczny był jeszcze kawalerem. Dostał kredyt na 10 lat, musiał mieć wkład własny około 20%. Warunkiem pożyczki było też kupno mieszkania do 50m, aby dostać dofinansowanie od państwa z tego względu, że wiek nie przekraczał 35 lat. Myślę, że jak ma się dzieci to są lepsze dofinansowania i możliwości kupienia większego mieszkania. Mąż również wszystko załatwiał za pomocą doradcy finansowego. Jednak z nimi też trzeba uważać, ponieważ mogą naciągać ze swojej strony na tzw. konta oszczędnościowe w ich firmie, które nie są wcale akie rewelacyjne.

2018-06-13 15:21

Ja wolę załatwiać swoje sprawy sama, wtedy mam gwarancję, że będą tak załatwione jak tego oczekuję. Jeśli masz czas to polecam Ci pójść do kilku banków i poprosić o przeliczenie kredytu. Taka kalkulacja jest bezpłatna. Szacujesz ile możesz spłacać miesięcznie i ta kalkulacja powie Ci jak długo będziesz spłacać i jaka będzie wysokość odsetek. Wkładem własnym może być działka, nieruchomość na tej działce

2018-06-13 14:30

Powinno się mieć 20% wkładu własnego ale banki podchodzą do tego tak że jak nie masz to przez pewien czas masz wyższą ratę bo masz dodatkowe ubezpieczenie. No i jak się nie ma to nie ma preferencyjnych warunków. Najlepiej skontaktuj się z doradcą kredytowym, oni znają wszystkie procedury i oferty banków. Znają aktualne promocje w bankach, czasem pomagają właśnie też jak ogarnąć pożyczkę na wkład tak żeby nie zmniejszała zdolności. No i maja lepsze oferty niż jakbyś poszła do banku. My najpierw 2 lata wynajmowaliśmy ale potem kupiliśmy. Mieliśmy super doradcę, bardzo ogarnięty człowiek. Poszło sprawnie a nawet monitował w banku żeby szybko uruchomili kredyt bo nas terminy goniły.

2018-06-13 10:48

To bardzo dobry wybór , ja z moim partnerem stwierdziliśmy , że jak mamy płacić komuś obcemu za mieszkanie i to nie małe pieniądze to lepiej brać kredyt i mieć swoje mieszkanko. Wzięliśmy kredyt dla młodych udało nam się dostać dofinansowanie, rata nie wyszła duża mamy kredyt na 20 lat wiec się cieszymy, że nie jest to aż 30 albo więcej. Moja rada jest taka żebyś poszła do doradcy bankowego my tak zrobiliśmy i on załatwiał za nas wszystkie niemalże papiery, wysyłał do różnych banków wnioski. Po pewnym czasie już mieliśmy rozeznanie co jaki bank jest w stanie nam zaoferować i wybraliśmy najbardziej korzystną opcję dla nas i podpisaliśmy umowę. Także radzę rozejrzeć się za dobrym doradzą :) Pozdrawiam i życzę powodzenia z mieszkaniem

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna