Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ploteczki (468 Wątki)

Cukier 3 miesiące po ciąży ( cukrzyca ciążowa)

Data utworzenia : 2019-03-28 15:21 | Ostatni komentarz 2019-04-02 21:31

Mikasu

375 Odsłony
8 Komentarze

Witam serdecznie. Jaki jest prawidłowy cukier u zdrowego człowieka naczczo i po godzinie po posiłku? Jeśli po posiłku wychodzi 181mg, czy to już cukrzyca?

2019-04-02 21:31

A karmisz jeszcze piersią? Bo to też ma znaczenie?

2019-04-02 13:30

A badanie było robione w laboratorium czy glukometrem ?

2019-04-01 22:24

normy między poszczególnymi laboratoriami nie mogą się różnić, różnić może się zakres błędu pomiaru. Normy diagnostyczne ustalane są odgórnie. Najlepiej jak będziesz się obserwowała, jak masz możliwość badania na bieżąco poziomu cukru to to rób, a jak będziesz miała wątpliwości to zgłoś się do lekarza

2019-03-31 00:51

Uznaję się że do 120 jest norma. Jeśli twój cukier cie niepokoi to się przebadaj. Norma też się różni w zależności w jakim labolatorium robisz badania bo każde ma inne normy plus minus zawsze się wacha. Ale może być tak że u ciebie będzie wszystko dobrze.

2019-03-29 14:11

Znalazłam właśnie notatkę od diabetolog bo też musiałam utrzymywać dietę cukrzycową pod koniec ciąży.Wyniki przy badaniu krzywej cukrowej Według nowych norm : Na czczo : do 99 Po 1h do 180 Po 2h 153 Normalnie po posiłku tak jak już wyżej Mama Hani napisała, godzinę po posiłku do 120. Jeśli martwisz się czy wszystko jest ok to dla spokoju zrób badania.Trzymam kciuki;)

2019-03-29 12:31

Ja miałam cukrzycę ciążowa i na wypisie ze szpitala miałam zalecenia żeby zrobić krzywa cukrowa dopiero 6 tyg po porodzie . Ale ja nie robiłam tego badania zrobiłam sobie pomiar cukru z krwii i wyszedł ok do tego badanie glukometrem po posiłku . Jeżeli masz glukometr zapisuj sobie jak w ciąży i idź do pediatry a jak spokoju Ci to nie daje to wykonaj badanie krzywej cukrowej będziesz wiedzieć . Aczkolwiek takie badanie mocno obciąża nasz organizm dlatego ja z tego badania zrezygnowałam ale jak bym miała takie pomiary jak Ty to bym zrobiła :)

2019-03-29 05:42

Nie będę podawała ponownie zakresów bo Mama Hani już napisała. A w ciąży miałaś stwierdzona cukrzycę? Jednorazowy wynik nie jest wyznacznikiem, jeszcze zależy po jakim posiłku to mierzyłaś. Tak jak dzień przed badaniem poziomu cukru nie powinno się wieczorem jeść bardzo ciężko i dużo słodkiego bo wynik może wyjść zaburzony

2019-03-28 16:25

Na czczo normą wynosi od 70 do 99mg/dL O cukrzycy mówi się dopiero gdy cukier jest powyżej 126mg/dL U zdrowego człowieka po godzinie powinno być <120mg/dL Na Twoim miejscu udała bym się do lekarza.. być może cukrzyca została po ciąży.. jednak nie można się sugerować jednym wynikiem. Badanie cukru należy powtórzyć za kilka dni i zobaczyć czy sytuacja się powtarza

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna