Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ploteczki (469 Wątki)

Mam wózkowy problem

Data utworzenia : 2017-08-25 17:04 | Ostatni komentarz 2022-08-18 21:57

sus_i_jula

774 Odsłony
14 Komentarze

Hej, czy tylko mnie doprowadza do szału problem z wózkiem? Chce coś załatwić w urzędzie - schody, brak podjazdu. Idę do sklepu - nie wejdę, bo schody. Jeśli już wejdę - nie można się ruszyć, bo wszędzie na podłodze leżą zgrzewki wody, kartony etc., do tego krawężniki, chodniki - które nagle się kończą.. chamstwo ludzi tez nie zna granic - nie oczekuję, że ktoś pomoże mi wtargać wózek, otworzy drzwi itp (tak samo, jak nie oczekiwałam ustępowania w kolejce itp jak byłam w ciąży), ale zamknięcie drzwi przed nosem, puszczenie ich na wózek , wepchanie się przede mnie - jeśli już ogarnę otwarcie drzwi... masakra jakaś. I tak sobie pomyślałam, że młoda kiedyś z wózka wyrośnie i ten problem nie będzie mnie dotyczył - ale co mają powiedzieć niepełnosprawni, którzy na wózkach spędzają całe życie?

2022-08-18 21:57

Ja mam zawsze problem, bo moj wózek nigdy nie obejmuje tych zjazdów na schodach, a jak nie ma takiego specjalnego zjazdu to muszę wózek dzwigać, dla mnie to nie problem, ale co mają powiedzieć właśnie osoby niepełnosprawne?

2022-08-17 14:20

takie rzeczy widzi sie w momencie jak trzeba z nich korzystać;( 

u nas na osiedlu póki co ułatwienia i dogodnienia co chwila robią;) schody do klatek schodowych są ale obecnie też wykonują podjazdy bezpieczne i nie tak strome aby włansie zarówno mama jak i niepełnosprawny człowiek sam sobie poradził z wjazdem jedyny minus to żle pomyslane otwieranie drzwi do wejscia;( bo ay wejść trzeba sie cofnać pod sam skraj schodów;( 

2022-08-16 14:28

No właśnie najgorzej mają chyba osoby niepełnosprawne niejednokrotnie widzę kogoś na wózku który próbuje gdzieś wjechać i ma trudności mimo że w chodniku jest takie specjalne "zniżenie" chyba każdy wie o co chodzi, ale mi nie jednokrotnie też było ciężko wjechać z synkiem po schodach mimo to że był zrobiony specjalny podjazd dla wózków 

2017-12-06 18:08

My z mężem tez dostrzegliśmy właśnie, że tacy niepełnosprawni naprawde maja w naszym pieknym świecie naprawdę cieżko. Ja nawet nie mogę pójśc do osiedlowego NIEMAŁEGO sklepu z córką biorąc wózek, bo tak jak mówisz, co z tego, że do sklepu jest podjazd, jak wszędzie na podłodze stoją kartony, zgrzewki, skrzynki itp. Szkoda gadać, ale chyba nie da się z tym nic zrobić. Mnie już jak w ciąży byłam irytowało, że będąc już w naprawdę zaawansowanej ciąży nikt nawet nie wpuścił mnie przed siebie w ogromnej kolejce do kasy DLA KOBIET W CIĄŻY I NIEPEŁNOSPRAWNYCH. Każdy patrzył w podłogę udając, że mnie nie widzi, choć nikt nie był tam ani w ciąży, ani niepełnosprawny.. Nawet kasjerka nie zwróciła uwagi, a mi głupio było się upominać..

2017-09-05 21:12

U mnie niestety również do większości urzędów nie mają dostępu kobiety z dzieckiem w wózku a co tu mówić o osobach niepełnosprawnych. Brak pojazdów, wysokie krawężniki , kilka schodków, do tego wąskie przejścia- drzwi. Zupełnym przeciwieństwem są sklepy i supermarkety. Tam do każdego jest podjazd , drzwi automatyczne. Jeśli chodzi o pomoc przechodniów i innych ludzi to zazwyczaj można na każdego liczyć. Dlatego zazwyczaj sprawy urzędowe organizuję sobie tak by nie zabierać ze sobą dziecka tylko zostawić go pod opieką męża lub babci.

2017-08-29 20:23

A ja nie mam żadnych problemów z jazdą wózkiem po mojej miejscowości. Wszystkie urzędy są przystosowane do wjazdu z wózkiem, sklepy także. A w razie czego są u mnie bardzo pomocni ludzi, którzy w takich sytuacjach bardzo pomagają.

2017-08-29 17:09

nie no jest ciężko z tym. u mnie dochodzi problem taki, że mieszkam ok 2km od centrum miasta. Trasa na spacer spoko, ale chusta u mnie niestety odpada - przy takiej odległości musze byc zaopatrzona we wszystko dla Młodej, a chusta + torba + ewentualne małe zakupy to troche za dużo. Urząd jest w starej kamiennicy - drzwi mogą zabić, a schodów tam jest co niemiara. Zostaje jazda autem i targanie nosidełka (akurat mam dość ciężkie, zależało mi, by było solidne, a stwierdziłam, że i tak zawsze bedę je wpinać w stelaż - och, cóż za naiwność), ale co nas nie zabije, to nas wzmocni :) Jestem ciekawa jak to będzie w zimie :)

2017-08-28 21:43

Dopiero jak przeczytałam Wasze wpisy to zaczęłam zwracać uwagę jak to wygląda u mnie na osiedlu i muszę niestety napisać, że fatalnie :/ Nawet wejście do bloku nie jest przystosowane. Ja planuję zostawiać stelaż wózka w aucie i wnosić sama gondolę bądź fotelik. Też zwracam uwagę na wagę wózka, bo mieszkam na II piętrze w bloku bez windy, a teraz widzę że mi się to przyda nie tylko przy wnoszeniu do domu, ale w codziennym użytkowaniu poza domem.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna