Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ploteczki (467 Wątki)

Mam wózkowy problem

Data utworzenia : 2017-08-25 17:04 | Ostatni komentarz 2022-08-18 21:57

sus_i_jula

770 Odsłony
14 Komentarze

Hej, czy tylko mnie doprowadza do szału problem z wózkiem? Chce coś załatwić w urzędzie - schody, brak podjazdu. Idę do sklepu - nie wejdę, bo schody. Jeśli już wejdę - nie można się ruszyć, bo wszędzie na podłodze leżą zgrzewki wody, kartony etc., do tego krawężniki, chodniki - które nagle się kończą.. chamstwo ludzi tez nie zna granic - nie oczekuję, że ktoś pomoże mi wtargać wózek, otworzy drzwi itp (tak samo, jak nie oczekiwałam ustępowania w kolejce itp jak byłam w ciąży), ale zamknięcie drzwi przed nosem, puszczenie ich na wózek , wepchanie się przede mnie - jeśli już ogarnę otwarcie drzwi... masakra jakaś. I tak sobie pomyślałam, że młoda kiedyś z wózka wyrośnie i ten problem nie będzie mnie dotyczył - ale co mają powiedzieć niepełnosprawni, którzy na wózkach spędzają całe życie?

2017-08-28 18:40

Dziewczyny, u mnie taki sam problem... @Iza, podobnie jak u Ciebie, już w bloku brakuje podjazdów. My akurat mieszkamy na parterze, ale to 9 schodków, a żeby z chodnika wejść do klatki - kolejnych 9. Niby nie jest to dużo - można wózek wciągnąć, albo powolutku nim zjechać, ale z pierwszej ciąży pamiętam jakie to było wygodne, gdy bobas zasnął w wózku, ja po cichutku wracałam do domu, zostawiałam wózeczek na balkonie i miałam jeszcze te kilkanaście minut, aby coś ogarnąć. Tu raczej się nie uda. Dlatego też tak ważna była dla nas waga wózka - staraliśmy się wybrać jak najlżejszy, abym po cc i po urlopie męża sama dawała sobie z nim radę. Powiem szczerze, że szukałam nawet jakiś formalnych możliwości, aby odwołać się do naszej spółdzielni mieszkaniowej i prosić / żądać zrobienia podjazdu choćby na te schody do klatki, ale niestety niczego takiego nie znalazłam... A moja spółdzielnia jest wyjątkowo dziwna i raczej sama z siebie, zainspirowana moją prośbą, niczego podobnego nie przygotuje (nawet wózków zakazuje trzymać na klatce schodowej pod drzwiami własnego mieszkania) ;) W naszej dzielnicy, podobnie jak u Was, podjazdów brak, krawężniki wysokie, o tyle dobrze, że nia mamy żadnych górek czy wzniesień... Chyba niestety nie ma na to rady...

2017-08-28 15:08

To racja. Mimo wszystko myślę, że warto spróbować z chustą. Oczywiście zdarza się, że nie każde dziecko za nią przepada, czasami po prostu maluch musi \'dojrzeć\' do tego, ale jednak zdecydowana większość dzieci lubi noszenie w chuście, bo to jednak bliskość mamy, której potrzebują i do której są przyzwyczajone przez całą ciążę.

2017-08-28 15:02

Pomysł z chustą jest fajny na krótsze spacery, pod warunkiem, że dziecko ją toleruje. Poza tym kiedyś i tak dziecko wyrośnie z chusty i trzeba będzie przesiąść się do wózka, więc problem jest nieunikniony. Również uważam, że miasta, sklepy, restauracje i wszelkie inne miejsca są niedostosowane do wózków. Sama spaceruję z córką 3 razy dziennie i się ciągle denerwuję na krawężniki, na schody w sklepach, na zbyt wąskie alejki między półkami... Oj można by wymieniać. A już najbardziej \"śmieszą\" mnie sklepy zabawkowe bez podjazdów dla wózków. Spotkałam się z wieloma takimi. W jednym tylko widziałam kartkę z napisem, żeby prosić o pomoc w wniesieniu wózka! Zdziwiona byłam ale w sumie zawsze to jakieś rozwiązanie. Byłam kilka razy w tym sklepie i nie musiałam nawet prosić o pomoc. Pan widząc zbliżający się wózek już wyskakiwał ze sklepu i służył pomocą:)

2017-08-28 14:42

Tylko gorzej jak się pojawi \"chustowy problem\" tzn. koleżanki synek od początku nie tolerowal chusty, nie lubił być noszony i ciągle im płakał, a w wózku tego problemu nie było. Co do problemu niedostosowania miast do wózków również się zgadzam. Ja za około miesiąc rozpoczne spacery z wózkiem o pierwszy problem będzie już w bloku - 3 piętro bez windy, a na dole wózka nie zostawię, bo ciągle drzwi na klatkę są popsute i każdy może wejść. Pozostaje piwnica - zawsze to mniej schodów.. Podjazdy na osiedlu np. żeby zejść ze schodów (osiedle na dosyć wysokiej gorce) w kierunku przystanku autobusów miejskich są baaaardzo strome, więc nie zjade z wózkiem po nich... Samo osiedle jest niedostosowane, a co mówić wyjechać dalej...

2017-08-28 10:14

Jeśli chodzi o kobiety z wózkiem dziecięcym to np idąc tylko na pocztę lub do urzędu problem można rozwiązać w ten sposób, żeby zaopatrzyć się w chustę i wówczas wózek zostawić sobie na spacery, a na miasto nosić dziecko w chuście. Maleństwo mamy cały czas przy sobie, a obie ręce mamy wolne, żeby wszystko pozałatwiać i nie musimy przejmować się krawężnikami i schodami.

2017-08-25 20:19

Jak nie mieliśmy dziecka i nie potrzebowaliśmy różnych udogodnień, to myślałam że miasto jest całkiem dobrze przystosowane do osób z wózkami. Dopiero jak zaczęłam chodzić z wózkiem to zobaczyłam jak bardzo się myliłam. Wszędzie wysokie krawężniki na które trzeba wręcz wskakiwać. Podjazdy o rozstawie niedostosowanym do wózków z dziećmi (np. tylne koła pojadą podjazdem a przednie o węższym rozstawie wpadają w przestrzeń pośrodku) albo o tak ostrym nachyleniu że strach schodzić a pod górę trudno wepchnąć. Autobus niskopodłogowy, ok da się wejść do środka ale żeby wyjść to jest tak wysoko nad chodnikiem że wózek musi wyskakiwać równo na 4 koła, bo jak się przechyli to dziecko w gondoli przejeżdża z jednego końca na drugi. W sklepach przejścia też za wąskie dla osób z wózkiem. Takich przykładów to można wymieniać chyba w nieskończoność. To co pozytywnego zauważyłam to właśnie że ludzie są bardziej uczynni dla kobiety z wózkiem (przynajmniej w moim przypadku). Jak byłam w ciąży i do końca miałam nieduży brzuch, to nikt mi nie ustąpił miejsca w komunikacji miejskiej ani nie przepuścił w kolejce. Nie upominałam się o to. A teraz właśnie otworzą mi drzwi do sklepu czy po prostu dłużej przytrzymają, w przychodni przepuścili nas bez kolejki, w supermarkecie kasjerka też obsłużyła mnie poza kolejnością i parę podobnych sytuacji. Myślę że zależy to od ludzi na których się trafi. Na infrastrukturę miasta wpływu nie mamy niestety, musimy sobie radzić.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna