Zabawki z rabatem do -30% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ploteczki (473 Wątki)

Goście, goście

Data utworzenia : 2017-07-19 10:47 | Ostatni komentarz 2022-08-22 07:17

Mama_Ola

2271 Odsłony
80 Komentarze

Mamusie przyszłe i obecne, jakie jest Wasze podejście do odwiedzin Maluszka po urodzeniu w domu lub w szpitalu? Ja niestety jestem chyba pod tym względem dośc konserwatywna, bo przez pierwszy miesiąc najchętniej nie gościłabym nikogo... Ale wiadomo, że tak niestety się nie da, bo o ile przyjaciele i znajomi z pewnością to zrozumieją, o tyle babcie, dziadkowie i rodzeństwo pewnie niekoniecznie... Moi rodzice nawet poczuli się obrażeni, gdy poprosiłam ich, aby tym razem nie odwiedzali mnie w szpitalu (w szpitalu, nie w domu!). Wiecie poród (a tym bardziej cesarka) i to jak się czujemy po porodzie to nie jest najlepsza okazja na przyjmowanie gości, a Maleństwo, które dopiero przyszło na świat i ma tyle bodźców i zmian do poznania z pewnością także tylko ucieszy się ze spokoju, który chcemy mu zagwarantować. A jakie jest Wasze podejście? Czy macie podobny \"problem\" z tym jak poprosić najbliższych, aby ich nie urazić, żeby wizyty ograniczyli do minimum?

2017-07-19 18:25

Mama_Ola u mnie w szpitalu miałam takie szczęście, że był absolutny zakaz odwiedzin na sali, goście mogli przychodzić do specjalnej sali z odwiedzinami. Zatem jak ktoś chciał mnie zobaczyć i moje maleństwo to mogłam po prostu powiedzieć, ze nie dam rady przyjść:) Natomiast w domu spotkało mnie rozczarowanie. Już następnego dnia po powrocie do domu raczyli odwiedzić nas moi teście, po prostu oznajmili że zaraz będą i nie zapytali czy mogą... Byłam wtedy wściekła na maksa, w ogóle nie mieli pojęcia że mogę źle się czuć po cesarce. Znajomi czy przyjaciele zachowali się ok, każdy pytał czy może przyjechać albo pytali kiedy mogą. Przy następnym porodzie od razu powiem, że nie chce odwiedzin w ciągu pierwszego miesiąca. Uważam, ze ten czas powinien być poświęcony dla maleństwa, powinien mieć spokój i czas zaaklimatyzować się w nowym miejscu.

2017-07-19 17:20

Z tego co mi się jeszcze przypomniało, co pisałam w tej poradzie, dobrze jest też gościom wcześniej powiedzieć jakie prezenty dla maluszka chcemy dostać. Oczywiście w granicach rozsądku i nie wyskoczyć z tekstem typu: \"przynieście mi to i to...\" każdy zawsze idzie z prezentem w odwiedziny i w większości są to ubranka. Ja juz zaznaczylam, że ubranek nie chce, bo już mam za dużo :) wybierajmy też tańsze i dostępne rzeczy, typu pieluchy, konkretne chusteczki dla niemowląt, kosmetyki, ktore się przydadzą, butelki, smoczki, książeczki itp. Tak zeby kazdy też mógł wybrać na co go stać kupić. Na leżaczki bujaczki czy zabawki z Fischer Price nie kazdego stać, więc róbmy tak żeby gosciom nie było niezręcznie. Najlepiej jeszcze w ciąży podkreślić co chcemy, co się przyda, a co będzie dla nas zbędne.

2017-07-19 16:47

Najlepiej wytyczne dla rodziny i znajomych zrobić jeszcze przed narodzinami malucha, żeby później wiedzieli czego się spodziewać. Tak samo z odwiedzinami \"hurtowymi\" dla takiego malucha to stres. Niech odwiedzają ale po 2 czy 3 osoby i oczywiście trzeba zaznaczyć żeby goście się zapowiadali. Nie wyobrażam sobie, że ktoś nie da mi znać wcześniej że sie wybiera w odwiedziny. Moje dzieciatko rodzi się na początku jesieni, więc boje się też tego, że mi ktoś z katarem przyjdzie.. Zamierzam więc od razu przez telefon przy zapowiadaniu się gości pytać czy na pewno wszyscy są zdrowi. To wszystko jest oczywiste jak i mycie rąk, ale jak przychodzi co do czego to różnie bywa...

2017-07-19 16:14

Ja nie życzyłam sobie by mnie odwiedzali w szpitalu.. Czas połogu, tym bardziej że leży się z goła pupa bo u nas nie wolno było zakładać bielizny, ja dodatkowo wykończona człowiek nie czuje się na siłach by jeszcze \"cieszyć się\" z odwiedzin. Teraz bardzo szybko się do domu wychodzi, bynajmniej my dostaliśmy wypis po dwóch dniach bo mała nie miała dużej zoltaczki więc myślę że goście mogą poczekać aż i odwiedzic po powrocie do domu najbliżsi a reszta najlepiej kiedy mamusia będzie już na siłach i czuła się dobrze. Wiem jakie jest krepujace kiedy chce się odpocząć bądź wywietrzyc pupę bo po porodzie zalecane jest wietrzenie krocza szczególnie przy szyciu także ja osobiście jestem przeciwna w pierwszych dniach lepiej się poznać z malec i na spokojnie wszystko ogarmac i się przygotować ;)

2017-07-19 16:02

Stwierdziłam, że w szpitalu jest się na tyle krótko że nie wszyscy muszą tam dotrzeć. Wiem, że oprócz męża przyjdzie moja mama i siostra, ale to akurat jest ok, bo jesteśmy ze sobą blisko i nie jest to dla mnie krępujące. Mąż się trochę obraził jak powiedziałam że akurat wizyta teściowej w szpitalu nie jest moim marzeniem, ale zrozumiał. W końcu to 2 noce. Potem w domu jak najbardziej zapraszam. Rzeczywiście higiena rąk jest bardzo ważna a równocześnie krępujące kazać komuś umyć ręce, ale muszą się dostosować. Jestem przeciwniczką wożenia takiego maleńkiego dziecka do rodziny i znajomych celem pokazania. Jak chcą to mogą przyjść do dzieciaczka

2017-07-19 15:28

Izapodg szkoda, że Twoja porada nie przeszła - myślę, że byłaby bardzo pomocna ;) Podpisuję się pod Twoimi uwagami z pełnym przekonaniem. Mnie jeszcze martwi poza tym, co Ty napisałaś także poziom \"wyperfumowania\" gości. Może to błahostka, ale Miki cały pachnie perfumami dziadków, gdy Ci nas odwiedzają (ciągłe przytulanie), ale on jest duży, więc radzi sobie z tym. Takiemu czułemu noworodkowi natomiast zapachy mogą bardzo przeszkadzać. Muszę poprosić gości, aby zrezygnowali z perfum, gdy się do nas wybierają. Ręce to oczywiście podstawa, ale to też takie niezręczne - dlaczego dorośli ludzie sami nie pomyślą, że do niemowlaczka to trzeba ze świeżo umytymi dłońmi podchodzić? Podobnie noszenie na rękach. Pamiętam, że przy pierwszym synku o mało zawału nie dostałam - ja sama jeszcze nie czuję się pewnie z takim maleństwem na rękach, a tu jedna babcia drugiej babci malucha z rąk wyrywa. Tym razem obiecałam sobie, że przez pierwszy miesiąc na niemowlaka można patrzeć: zero całowania, dotykania, podnoszenia, przytulania itp.! Ciekawe jak mi się to uda swoją drogą ;) Emmka, im dłużej o tym myślę, tym bardziej jestem przekonana, że \"zarządzę zakaz\" odwiedzin w szpitalu. Trudno, najwyżej ktoś poczuje się urażony, ale ja i maleństwo będzimy czuli się komfortowo ;)

2017-07-19 14:22

Pisałam poradę jak poradzić sobie w takich sytuacjach i jak powinni się \"zachowywać\" tacy goście, ale porada nie przeszła i przypadła, a szkoda bo by się przydała teraz :) Mi jest to obojętne kto mnie odwiedzi w szpitalu :) to tylko 3 dni, więc może oprócz męża nikt się nie wyrobi, bo rodzina mieszka daleko :) Dla mnie za to wazne są odwiedziny w domu, a dokładnie \"właściwe\" zachowanie gości, tzn niech się nie obrażają jak im każe ręce umyć, albo dziecka nie całować... Tak samo goscie przyjezdzajacy z dziećmi, w żadnym wypadku nie dam kilkulatce na ręce noworodka, a wiem że takie np. 6 latki potrafią po takiej odmowie bardzo się buntować. Wolałabym także zeby osoby palace nie wychodzily nawet na balkon z papierosem, bo zapach przechodzi na ubranie - drażni mnie a co dopiero niemowlę. Takie dzieciatko nie potrzebuje dodaykoeych bodźców, dlatego jestem za tym, żeby chwilę się ktoś napatrzył, nacieszyl i dał malenstwu odpocząć. Jak będzie starsze to oczywiście odwiedziny i zabawy z maluchem inaczej już wyglądają, dziecko taksie nie stresuje wieksza ilością gości

2017-07-19 11:08

Mama_Ola, w zupełności rozumiem Cię i zgadzam się z tym. I tak już w szpitalu tatuś pewnie zrobi mnóstwo zdjęć dzidziusiowi i roześle do rodziny. Wiem, że to nie to samo co odwiedziny. Niby każdy chce dobrze i ma jak najlepsze intencje, ale zgadzam się że porodzie (czy to naturalnym czy po cesarce) kobieta musi mieć czas żeby dojść do siebie i odpocząć, a maleństwo żeby przyzwyczaić się, bo dla niego to wszystko jest nowe i nieznane.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna